KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10436266

nr 1043 6266

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), signerad, 10x18

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 juni 2016
kl 18:46:16

9/6 15:43:59 1      100 kr
10/6 09:43:17 2      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman